İBB Cep Trafik, İstanbul sakinlerinin seyahat öncesinde ve seyahat ederken trafik ve yol bilgilerine sahip olma imkânı tanıyan bir uygulamadır.


Seyahat öncesinde ve seyahat ederken trafik ve yol bilgilerine sahip olma imkânı tanıyan ?İBB CepTrafik? uygulaması ile sürücü ve yolcular; cep telefonları üzerinden günün her saatinde anlık trafik durum bilgilerine ulaşabiliyorlar. İstanbul kent genelindeki yolculuklara rehberlik eden ve trafik yoğunluğuna göre alternatif güzergah sunulan programda kullanıcılar cep telefonları üzerinden 175 noktadaki trafik görüntülerini canlı olarak izleyebilir ve 280 adet trafik ölçüm dedektörü ile hazırlanan Trafik Yoğunluk Haritası’ndan yoğunluk bilgilerini alabilirler. Cep Trafik uygulaması ile ayrıca İstanbul içinde seçilen iki nokta arasındaki tahmini seyahat süresini tespit ederek kullanıcıya uyarı veriyor.

Trafiğin günlük yaşamın değişmez bir parçası olduğu İstanbul’da İBB Cep Trafik uygulaması kullanıcıların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Gulf Traffic 2009 fuarında birincilik ödülü alan İBB Cep Trafik uygulaması 2011 yılında Turkcell T-Market’ten en çok indirilen 3 uygulamadan biri oldu. Ayrıca kullanıcı oylarıyla belirlenen Webrazzi 2011 sonuçlarına göre İBB Cep Trafik, kullanıcılar tarafından en çok beğenilen 2. yerli mobil uygulama oldu.
© 2012 Udav Yazılım