Üniversite Yönetim Sistemi (ÜYS), bir üniversitenin ihtiyaç duyduğu bütün akademik ve idari işlemlerin tek bir sistem üzerinden yönetilmesini sağlayan bir çözümdür. Sistem sayesinde öğrenciler, akademisyenler ve üniversite çalışanları üniversiteyle ilgili tüm süreçlerini aynı yerden yönetebilir.

ÜYS uluslararası standartlara uygun çalışma prensipleri ve kurumların özel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilen yapısı ile üniversitenin akademik ve idari verimliliğini artırır, süreçleri kolaylaştırır.

Modüller
Üniversite Yönetim Sistemi, üniversitenin ihtiyaç duyduğu akademik ve idari işlemleri farklı modüller sayesinde bir çatı altında toplar. Bu modüller birbirlerine entegre bir şekilde çalışır ve farklı kullanıcılar için özelleştirilmiş hizmetler sunar.

 • Eğitim Bilgi Sistemi:
  Üniversitenin eğitim faaliyetleri ile ilgili bütün işlemleri bir uygulama çatısı altında toplayarak, tüm işlemlerin elektronik ortamda yapılmasını sağlar.
 • Elektronik Belge Yönetim Sistemi:
  Elektronik Belge Yönetim Sistemi (EBYS), kullanıcı dostu arayüzleri ile belge işlemlerinizin tamamını elektronik ortama taşır her türlü belgeye anında ve hızlı bir şekilde erişmenizi sağlar.
 • Personel Yönetim Sistemi:
  Kurum personelinin bütün işlemlerini elektronik ortamda yürütür. Uygulamanın içeriği kurumda çalışan personelin bağlı olduğu kanunlar ve yönetmeliklerde belirtilen bütün içeriği kapsayacak biçimdedir.
 • Kütüphane Yönetim Sistemi:
  Gelişmiş sorgulama arayüzü ve MARC21 kataloglama standardı özellikleri ile modern kütüphanecilik anlayışını yansıtır. Sistem, Taşınır Mal Yönetim Sistemi ile entegre bir şekilde çalışır.
 • Taşınır Mal Yönetim Sistemi:
  5018 sayılı kanun kapsamında Taşınır Mal Yönetmeliği’ne bağlı olarak kurumun bütün taşınırlarının kayıt ve raporlama işlemlerini gerçekleştirir.
Detaylı bilgi için www.univsis.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
© 2012 Udav Yazılım