Erlab Yazılım tarafından geliştirilen Tivibu Windows 8 uygulaması, Windows 8 lansmanı öncesinde Windows Store’da yerini aldı.
Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8’in lansmanına sayılı günler kala Erlab Yazılım tarafından geliştirilen Tivibu Windows 8 uygulaması Windows Store’da yayınlandı. Desktop, web ve mobil uygulamalarla geniş bir ekosistemde hizmet veren Tivibu uygulaması böylece Metro UI deneyimi sunan Windows 8’de de yerini almış oldu.

Tivibu Windows 8 uygulaması, önceki Tivibu uygulamalarından farklı özellikler sunarak Tivibu deneyimini zenginleştiriyor. Türkçe ve İngilizce arayüz seçenekleri bulunan Tivibu Windows 8 uygulaması, üye olmadan demo mod ile programı kullanabilme seçeneği sunuyor. Böylece kullanıcı adı ve şifresi olmayan kullanıcılar, üye olmadan önce uygulamayı test etme imkanı buluyor.

Metro UI’ın sunduğu özelliklere göre geliştirilen uygulama Snapped, Portrait ya da Landscape modunda tam fonksiyonlu olarak kullanılabiliyor. Yeni uygulamada içeriğin Düşük, Normal ya da Yüksek kalitede görüntülenmesi de kullanıcının tercihine bırakıldı. Böylece Tivibu kullanıcıları yayın kalitesini kendi isteklerine göre ayarlayabiliyor. Ayrıca içerikler orjinal dilinde veya Türkçe dublajlı izlenebiliyor. Windows 8’in arama fonksiyonu sayesinde kullanıcılar uygulama kapalı olduğunda bile içerikler arasında arama yapabiliyor.

Sosyal özellikleriyle öne çıkan Tivibu Windows 8, izlenen içeriklerle ilgili Facebook ve Twitter üzerinde bilgi paylaşımını da mümkün kılıyor. Kullanıcılar favori kanallarını start menüsüne pin’leyerek hızlı bir şekilde istedikleri içeriğe ulaşabiliyor ya da izledikleri içeriklere puan verebiliyor.

Tivibu Windows 8 uygulamasına Windows Store’dan ulaşabilirsiniz.
© 2012 Udav Yazılım