Kod geliştirmesi ve danışmanlığı şirketimiz tarafımızdan yapılan İBB Cep Trafik uygulaması, Windows Phone Marketplace’te yerini aldı.

Microsoft’ un yeni nesil mobil işletim sistemi Windows Phone, etrafında uygulama ekosistemi oluşturmaya devam ediyor. Şirket geçtiğimiz yıl Nokia ile işbirliği yaparak yeni işletim sistemini yaygınlaştırmak yolunda önemli bir adım atmıştı.

2012 yılı başı itibarıyla uygulama sayısı 60 bini aşan Windows Phone için Türkiye pazarında da çalışmalar yapılıyor.

Bunun son örneği İstanbulluların en çok kullandığı uygulamalardan biri olan İBB Cep Trafik’in Windows Phone uygulaması oldu. Şirketimiz tarafından geliştirilen İBB Cep Trafik Windows Phone uygulaması, zoom seviyesine göre kamera sayısının ayarlanması ve 500’e yakın kameranın bulunması gibi özellikleriye uygulamanın iOS ve Android sürümlerinden ayrılıyor. Uygulamayla, İstanbul’daki anlık trafik durum bilgisine, trafik kameralarına ve yoğunluk haritasına ulaşılabiliyor. İBB Cep Trafik’te ayrıca İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait trafik sensörlerinden alınan hız bilgilerine ve Trafik Kontrol Merkezi tarafından yayınlanan trafiğe ilişkin duyurulara da ulaşmak mümkün.

© 2012 Udav Yazılım