Teknoloji girişimcilerini bir araya getiren Webrazzi Startup12'de Microsoft'un davetlisi olarak yer alan Erlab Yazılım, Kinect teknolojisi ile geliştirdiği uygulamaları sergiledi.


Teknoloji girişimcilik dünyasının ileri gelenleri Webrazzi Startup12 konferansında bir araya geldi. Point Hotel Barbaros'ta düzenlenen konferansta yatırımcı ve girişimcilerin katılımıyla gün boyu süren sunumlar ve oturumlar düzenlendi. Microsoft Türkiye'nin sponsorluğunda gerçekleşen konferansta Erlab Yazılım olarak Kinect çözümlerimizle yer aldık. Microsoft Türkiye standında bize ayrılan kısımda sergilediğimiz uygulamalar katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Kinect ile kontrol edilen Interactive Digital Signage ürünümüz Holotek katılımcılardan yoğun ilgi gördü. Holotek ile Tivibu canlı yayını, hava durumu, fotoğraf galerisi gibi birçok uygulamaya ulaşmak mümkün. Uygulama Kinect teknolojisi sayesinde vücut hareketleri ile kontrol ediliyor.

Startup12'de sergilediğimiz bir başka uygulama, Kinect Augmented Reality uygulamasıydı. Kinect surni Augemented Reality ile birleştiren bu uygulamanın yanı sıra kullanıcı hareketlerini analiz edip tanımlı hareketlerle eşleştiren ve kullanıcıyı takip eden 3D Avatar uygulaması Startup12'nin ilgi çekici sunumlarındandı. Startup12'de Webrazzi'ye verdiğimiz röportajı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz.

© 2012 Udav Yazılım